Pracovní právo

Pracovní smlouva

Pracovní smlouva / dohoda o provedení práce / dohoda o pracovní činnosti (vzor)

Ať už jste zaměstnanec, který si není jist, zda návrh pracovní smlouvy nebo dohody o provedení práce nebo dohody o pracovní činnosti je pro něj výhodný, nebo naopak zaměstnavatel, který potřebuje vypracovat pracovní smlouvu nebo shora zmíněné dohody na míru anebo vzor pracovní smlouvy nebo jiných pracovněprávních dohod v široké míře použitelný ve své firmě, obraťte se na naši advokátní kancelář, protože my Vám umíme pomoci. 

více...

 
výpověď z pracovního poměru

Rozvázání pracovního poměru (výpověď, okamžité zrušení)

Nikdy nezapomínejte, že neplatnost rozvázání pracovního poměru může být u soudu uplatněna nejpozději ve lhůtě dvou měsíců ode dne, kdy měl pracovní poměr skončit tímto rozvázáním. V daném případě jde o tzv. prekluzivní lhůtu, po jejímž uplynutí Váš nárok domáhat se svých nároků z neplatného rozvázání pracovního poměru u soudu zaniká.

více...

 
náhrada škody zaměstnavateli

Náhrada škody (pracovní úraz, odpovědnost za škodu způsobenou zaměstnavatelem, odpovědnost za škodu způsobenou zaměstnancem)

Zaměstnavatelé i zaměstnanci musí ve svých vzájemných vztazích vždy dodržovat právo. V případě, že jeden z nich tomu druhému způsobí škodu porušením svých právních povinností, nese za ni odpovědnost. Vždy však záleží na tom, zda skutečně vznikla škoda ve smyslu platného práva a zda osoba, o níž se domníváme, že nám škodu způsobila, za ni opravdu nese odpovědnost a je povinna ji nahradit.     

více...

 

Potřebujete další informace?

KontaktNenašli jste informace, které hledáte?

Naváhejte nás kontaktovat na
tel. čísle 541 213 454

SKYPE soukup_ak
ICQ  433-712-528
email office@soukupak.cz
Office: Mezírka 775/1, Brno, Česká republika

Jsme připraveni Vám zodpovědět vaše dotazy
nebo si přímo sjednat osobní schůzku.

Naše nejžádanější služby

  • Ověřování podpisů

  • Advokátní úschovy

Ověřování podpisů Brno Ověřování podpisů U některých listin je nunto připojit úřední ověření podpisu.. více...
Advokátní úschovy Brno Advokátní úschovy Pro Váš klid nebo jistotu může být vhodné dočasně svěřit finance nezávislé osobě. Více...
Sample image

Novinky

Přestěhovali jsme se
Dne 1. 1. 2017 jsme se přestěhovali do vlastních prostor. Nyní nás najdete na adrese Mezírka 775/1, 602 00 Brno.