Prohlášení vlastníka budovy a právní problematika s tím související (vymezení jednotek v budově, smlouva o výstavbě)

Prohlášení vlastníka budovyProhlášení vlastníka budovy je jednostranný právní úkon, kterým vlastník budovy (popřípadě podíloví spoluvlastníci budovy) v budově určuje prostorově vymezené části budovy, které se za podmínek stanovených zákonem a v souladu se stavebním určením stanou bytovými nebo nebytovými jednotkami a budou jako samostatné nemovitosti zapsány v katastru nemovitostí.  

Právní problematika vymezení jednotek v budově na základě prohlášení vlastníka budovy je považována za jednu z nejsložitějších problematik práva nemovitostí a obecně se z důvodů možných neřešitelných komplikací v budoucnu nedoporučuje, aby prohlášení vlastníka budovy zpracovával laik nebo osoba bez dostatečných zkušeností z této oblasti. Je-li totiž prohlášení vlastníka zpracováno neodborně anebo bez znalosti souvisejících problematik, může se stát, že okolnosti, kterým zpracovatel prohlášení nevěnoval adekvátní pozornost, zapříčiní takové situace a problémy, které již budoucnu nebude možné řešit.  

Naše advokátní kancelář se považuje za subjekt, který je v této oblasti dostatečně zkušený na to, aby Vám mohl poskytnout naprosto profesionální komplexní servis včetně zajištění souvisejících profesí (geometra, soudního znalce atp.). Máte-li v úmyslu zpracovat prohlášení vlastníka budovy kvalitně, neváhejte a kontaktujte právě nás.  

 

 

Naše nejžádanější služby

  • Ověřování podpisů

  • Advokátní úschovy

Ověřování podpisů Brno Ověřování podpisů U některých listin je nunto připojit úřední ověření podpisu.. více...
Advokátní úschovy Brno Advokátní úschovy Pro Váš klid nebo jistotu může být vhodné dočasně svěřit finance nezávislé osobě. Více...
Sample image

Novinky

Přestěhovali jsme se
Dne 1. 1. 2017 jsme se přestěhovali do vlastních prostor. Nyní nás najdete na adrese Mezírka 775/1, 602 00 Brno.